Tahir Kahveci Okyanusu geçtikte derede boğulduk!
Yazı Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 00:29
 
Okyanusu geçtikte derede boğulduk!
Tahir Kahveci
 
 

Son günlerde sosyal medyada AK Parti'nin başlattığı görseller paylaşılıyor.

18 yılda şu yapıldı, bu yapıldı diye. İllere özel de ''İlimize şunlar yapıldı'' gibi hatırlatıcı görseller var.


Bu ülkede taş üstüne taş koyanı, milli meselelerimizde ciddi adımlar atanı bu millet unutmaz. Minnettarlıkta duyar.
Daha önce Demirel'in, Özal'ın yaptıkları hiç unutmadığı gibi.  Ne var ki, hata yaptığında da gözünün yaşına bakmadan millet gerekli kırmızı kartı göstermiştir.

18 yıl gibi kesintisiz ve uzun süreli AK Parti iktidarında bu ülkede ciddi değişimler oldu. Eşsiz hizmetler,yatırımlar yapıldı.
Diğer taraftan vesayet odaklarıyla ciddi bir mücadele verildi. E-muhtıralar,kapatma davaları, FETÖ gibi bir örgütü temizleme, en nihayetinde de 15 Temmuz gibi darbe girişimine karşı gösterilen başarı ortadadır.


Dış politikada itibarlı ülke, diğer taraftan milli savunma alanında İHA'lar,SİHA'lar.
Ama ne var ki son bir iki yıldır bu kadar devlet tecrübesi olan iktidarın yaptıklarına bakınca akıl almıyor.
En son geçen hafta salgınla mücadele konusunda alınan kapanma kararı hepten şok etti. Sanki hiç siyasi tecrübesi olmayan, öngörüsü olmayan bir yönetim var karşımızda.


Ay sonu olmasından ötürü vergi, SGK ödemeleri, kira ödemeleri, kredi ve kredi kartı ödemelerinin olduğu bir haftada kapanma kararı nasıl alındı doğrusu şaşırmamak elde değil.


Ülkemizin ticareti çek ile yapıldığını ve çeklerin vadesinin genelde ay sonuna yazıldığını öngörmemek gerçekten şaşırtıcı.
Kapanma kararını 29 Nisan'da almaktansa 7 Mayıs'ta tam kapanma şeklinde alınması neden düşünülmemişki? 
7 Mayıs'ta alınacak karara herkesin hazırlıklı olduğu neden hesap edilmemişki?


Bu yaşananlara bakılınca, AK Parti iktidarı okyanusta geçmeyi başarmışta dereden geçerken boğuldu demekten başka söz bulamıyorum.


Geldiğimiz noktada ise şunu şöylemek isterim;
Bu iktidar 2023'e kadar iktidar. Öyle birileri gibi erken seçim vesaire diyecek halim yok. Artık seçimden seçime koşan bir ülke olmaktan çıkmalıyız. Sistem yerine oturmalı ve seçimler zamanında yapılmalı.


Seçim yoksa iktidar acilen salgınında getirdiği olumsuzluklar da göz önünde bulundurularak, liyakat sahibi yöneticilerimizle acilen önlemler almalı ve bu milletin sorunlarına çözüm üretmelidir.
 

 
Etiketler: Okyanusu, geçtikte, derede, boğulduk!,
Yorumlar
Haber Yazılımı