Haber
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:32
 
Vapur sapığı yaptığı iğrençliği bu sözlerle savundu
İstanbul Kadıköy vapurunda hukukçu genç kadını ve üniversite öğrencisi kızı taciz etmekten gözaltına alınan Rıza M, ifadesinde, “Sarhoştum ne yaptığımı hatırlamıyorum” dediği iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Vapur sapığı yaptığı  iğrençliği bu sözlerle savundu

Rıza E. Kadıköy Emniyet Müdürlüğü ve Çayırova ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde yakalanmıştı. Z.M’nin ardından Peyzaj Mimarlığı öğrencisi S.Y. de şikayetçi olmuştu. S.Y,  “Karaköy’den Kadıköy’e geçiyorduk. Tacizci birkaç dakika sonra geldi oturdu. Camdan dışarı bakıyordum. Z. Hanım’ın ‘Sen ne yapıyorsun’ şeklindeki sözünü duyunca durumu fark ettim. Öylece ne yaptığını gördüm. Kaptanın yanına çıktık. Polise haber verdik. Vapurdan herkes inerken birisi tuvalette bizim verdiğimiz eşkale uyan birini gördüğünü söyledi. Orada ceketini bulduk. Sonra karakola gittik, şikayetçi olduk. Akşam saatlerinde gidip teşhis edeceğim. Bu adama karşı koruma da talep ediyoruz ” demişti.

 

ALKOLLÜ İKEN ELİM AYAĞIM KENDİLİĞİNDEN OYNUYOR'

 

Sorgusunda olay günü 4 bira içtiğini söyleyen Rıza E., "Sonra Karaköy-Kadıköy vapuruna binerek üst kata çıktım. Ben daha önce panik atak geçirmiştim. Alkollü iken elim ayağım kendiliğinden oynuyor. Olay günü bacağım kaşınmaya başladı, bende kaşındım. Oradaki kişiler bana tepki gösterince alkolün de verdiği heyecanın etkisiyle olay yerinden ayrılıp vapurun lavabosuna gittim. Hatta montumu da orada unutmuşum. Kimseye karşı cinsel taciz eylemim olmadı. Art niyetim de yoktur" dedi.

 

TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ

 

2006 yılından 2012 yılına kadar psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen Rıza E., "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum, tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi.

 

Mahkeme, şüpheliye yüklenen suçun alt üst sınırını göz önüne alarak tutuklama talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, şüphelinin yurt dışına çıkışını yasaklarken, haftada iki gün de polis merkezine giderek imza vermesine karar verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vapur, sapığı, yaptığı, , iğrençliği, bu, sözlerle, savundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı