Haber
17 Eylül 2019 - Salı 10:36
 
MasterChef'te korkutan anlar! İşte o görüntüler..
TV8 ekranlarında yayınlanan yemek yarışması MasterChef Türkiye'nin 16 Eylül Pazartesi günü ekranlara gelen bölümünde, haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyununun ardından oylama sonucunu açıklanırken Orhan fenalaştı. Alaçatı'da özel konuklara yemek yapan yarışmacılardan bazıları, gecenin sonunda yapılan puanlama ile en az puanı alarak eleme potasına girdi. Peki, MasterChef eleme adayları kimler oldu?
MAGAZİN Haberi
MasterChef'te korkutan anlar! İşte o görüntüler..

MasterChef'in son bölümünde mavi ve kırmızı takım Çeşme Alaçatı'ya gitti ve gurmelere deniz ürünleri ağırlıklı bir menü hazırladı. Konuklar iki takımın yemeklerini yedi ve puanlarını verdi. Oyunu kaybeden takımdan iki eleme adayı çıktı. Peki MasterChef dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

 

MasterChef'te kettle krizi

Yarışmacılar, Alaçatı'da özel konuklara yemekler yaptılar. Özellikle 'kettle'da pişirdikleri ahtapot ile ilgili şeflerden yoğun eleştiri geldi. Mehmet Şef, "Sinirden sesim titriyor" derken sert söylemlerde bulundu.

 

 

Dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye'nin dokunulmazlık oyununda, kırmızı ve mavi takım yemek konusunda hünerlerini yarıştırdı. Birinci dokunulmazlık oyununu bu hafta kırmızı takım kazandı.

 

Orhan fenalaştı

Sonucun açıklanması sonrası Orhan, bir anda yere yığıldı. Yarışmacı stüdyodakileri ve diğer yarışmacı arkadaşlarını korkuttu.

 

Eleme adayları kimler oldu?

Yarışmacılar dokunulmazlık oyunu için Somer Şef'in hazırladığı yemeği yaptı. Somer Şef'in tarifine en yakın yemeği yaparak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Yasin oldu.

 

Dokunulmazlığı kazanan Yasin’in belirlediği Suna ile takımın belirlediği Mustafa haftanın ilk eleme adayları oldu.

 

MasterChef Türkiye eleme adayı Suna Aydın kimdir?

Suna Aydın, 10 Ekim 1986 İskenderun doğumludur. 10 yaşında 'Batın' adında 1 oğlu var. Mutfak sanatları akademisinde profesyonel aşçılık ve pastacılık okudu. Okulu iyi bir dereceyle tamamladıktan sonra sektöre atıldı ve en iyi işletmecilerle çalışma fırsatı buldu. Mesleği iyi öğrenmek ve pekiştirmek adına kebapçı, balıkçı, Türk mutfağı, dünya mutfağı gibi çeşitli restoranlarda head chef, koordinatorluk yada danışmanlık yaptı. Kendine ait modern Türk ve Anadolu mutfağı konseptli bir restoranı var. Aynı zamanda ailesine ait işletmelerinde menü danışmanlıklarını halen yapmaktadır.

 

MasterChef Türkiye eleme adayı Mustafa Aydın kimdir?

31 yaşında, İstanbul Üsküdar'da yaşıyor. Küçüklüğünden beri tatillerde dayısının pastanesinde çalıştı. Daha sonra lise bitince mutfaklara girip çalışmaya karar verdi. 'Şef' adında bir köpeği var. Aşçılığa soğuk mezeci olarak başladı. İtalyan mutfağında ve İngiliz mutfaklarında çalıştı. Şu an Güney Amerika mutfağın da çalışıyor. Farklı mutfakları öğrenmek ve kendimi geliştirmek için uğraşıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MasterChef'te, korkutan, anlar!, İşte, o, görüntüler..,
Yorumlar
Haber Yazılımı