İzmir'de hissedilen deprem! 4,1 büyüklüğünde
Haber
04 Aralık 2020 - Cuma 14:17
 
İzmir'de hissedilen deprem! 4,1 büyüklüğünde
AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Yunanistan'ın Samos adasında 4,1 büyükülüğünde deprem meydanan geldi
GÜNDEM Haberi
İzmir'de hissedilen deprem! 4,1 büyüklüğünde

Yunanistan'ın Samos adasında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada, Samos'ta meydana gelen deprem İzmir ve çevresinde de hissedildi. Saat 12.34'te meydana gelen deprem yerin 9,9 km derinliğinde oldu.

 

İZMİR'DE PANİĞE YOL AÇTI

 

Yunanistan'ın Samos Adası'nda meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki deprem, İzmir'de de hissedildi. Sarsıntı, 30 Ekim'de Ege Denizi'nde meydana gelen depremde 100'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği kentte, kısa süreli paniğe neden oldu.

 

Yunanistan'ın Samos Adası'nda, saat 12.34'te Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre yerin 9.90 kilometre altında meydana gelen deprem, İzmir'in özelikle Seferihisar, Kuşadası ve Menderes gibi kıyı kesimleri başta olmak üzere birçok yerinden de hissedildi. Deprem kısa süreli paniğe neden oldu.

 

30 EKİM'DEKİ DEPREM, İZMİR'İ VURMUŞTU

 

Ege Denizi'nde İzmir'in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle kentte bazı binalar yıkılmış, çok sayıda bina da hasar görmüştü. Depremde 100'den fazla kişi de yaşamını yitirmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir'de, hissedilen, deprem!, 4,1, büyüklüğünde,
Yorumlar
Haber Yazılımı