Haber
06 Kasım 2019 - Çarşamba 10:29
 
İtalya ve Romanya sokaklarına Bursa damgası!
Olay gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz , İtalya ve Romanya'nın toplu ulaşım araçlarının Bursa'da üretilmeye başlandığını yazdı.
BURSA Haberi
İtalya ve Romanya sokaklarına Bursa damgası!

"Bursa'da artık olmazları başaran bir sanayi ve üretimi var." yorumunda bulunan Yılmaz, Bursa'nın İtalya ve Romanya'nın toplu ulaşım aracı ihtiyacını karşılamaya başladığını aktardı.

 

Yılmaz'ın yazısının devamı şöyle:

 

" (...) Bursa'daki Karsan tesislerinde üretilip Roma Belediyesi'ne teslim edilen 227 otobüs İtalya'nın başkenti Roma caddelerinde yolcu taşımaya hazırlanıyor. Citymood modeli otobüsler Roma caddelerinde günün 20 saati yolcu taşıyacak.

 

Tek kalemde Roma Belediyesi'ne 227 otobüs ihraç eden Karsan yı lsonuna kadar da bin otobüs ihracat hedefliyor. Bu gelişme, lastik tekerlekli araçlar bakımından önemli ve Bursa'yı da üretici kent olarak farklı bir noktaya taşıyor.

 

Yanı sıra...

 

Demir tekerlekli kent içi araçlar başarısını kanıtlayan Durmazlar üretimi tramvaylar Bursa, Kocaeli, Samsun yollarında yolcu taşırken; Bursa'nın onuru kabul edilebilecek bir haber de dün sabah geldi.

 

Türkiye'nin ilk yerli tramvay üreticisi olan Durmazlar'ın Romanya'nın başkenti Bükreş'te tramvay ihalesini kazanması raylı sistem araçları üretimi ve ihracatı açısından büyük önem taşıyor.

 

100 tramvaylık sözleşmeyi kapsayan ihale, kuşku yok ki Avrupa'da başka kentlerin kapılarını da Bursalı Durmazlar'a açacak."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İtalya, ve, Romanya, sokaklarına, Bursa, damgası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı