Haber
06 Eylül 2019 - Cuma 15:03
 
''Başıma vurarak beni bayıltıp balkondan attılar''
Rus futbolcular Aleksandr Kokorin ile Pavel Mamaev'in bir diplomatı darp ettiğine şahit olan ve mahkemede ifade vermeyi kabul eden manken Ekaterina Bobkova'yı öldürmeye teşebbüsten yargılandıkları davada flaş bir karar çıktı.
DÜNYA Haberi
''Başıma vurarak beni bayıltıp balkondan attılar''

Rusya Premier Ligi takımlarından Zenit’te forma giyen Aleksandr Kokorin ile Krasnodar’da oynayan Pavel Mamaev, Ekim 2018’de Moskova’da diplomat Denis Pak’ı darp etti. O sırada Çek manken Ekaterina Bobkova olay yerindeydi

 

Manken futbolculara açılan davada görgü tanığı olmayı kabul etti. Mayıs 2019'da davadan birkaç gün önce manken Çekya'daki kayak merkezinde otelin 4'üncü katındaki balkondan düştü. Doktorlar genç kadını yapay komaya soktu.

 

 

18 ay hapis cezası aldılar: Çekya savcılığı kaza diyerek olayı kapattı. Futbolcular darp davasından 18 ay hapis cezası aldı.

 

'Balkondan düşmeden önce başına vurularak bayıltıldı': Ekaterina Bobkova tedavi için Rusya'ya götürüldü. Burada doktorlar genç kadınan 'Balkondan düşmeden önce başına vurularak bayıltıldı' raporu verdi.

 

 

''Başıma vurarak beni bayıltıp balkondan attılar":Ekaterina Bobkova iyileştikten sonra başından geçenleri şöyle anlattı: "O gün sadece 2 kadeh şarap içmiştim. İçki uykumu getirdi. Sonra bir anda her şey karardı. Futbolcuların yolladığı adamlar tanık olmamam için içkime ilaç atıp beni uyuşturdu. Sonra da başıma vurarak beni bayıltıp balkondan attılar"

 

 

Manken futbolculara cinayete teşebbüs ve azmettirme suçlamasıyla dava açılması için başvuru yaptı.

 

Belgorod bölgesinde Alekseyevskiy Mahkemesi, Kokorin ve Mamaev'in şartlı tahliyesine hükmetti. Futbolcular 17 Eylül'de tahliye edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''Başıma, vurarak, beni, bayıltıp, balkondan, attılar'',
Yorumlar
Haber Yazılımı