Haber
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:25
 
Bakan Varank gençlerin sahur davetini kırmadı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından davet ettiği gençlerle sahurda buluştu. İki saat içerisinde Atatürk Orman Çiftliği’ndeki bir kokoreççide toplanan gençler, Bakan Varank ile sohbet edip sorunlarını paylaştı.
GÜNDEM Haberi
Bakan Varank gençlerin sahur davetini kırmadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilginç bir etkinliğe imza attı. Sosyal medyayı etkin kullanmasıyla bilinen Varank, sahur vakti yaklaşırken kişisel Twitter hesabından köfte ve kokoreçi ile meşhur Atatürk Orman Çiftliği’ne kimlerin gelebileceğini sordu. 

 

“Gençler! Atatürk Orman Çiftliği civarında bu gece bir sahur yapsak kimler gelir?” diyen Bakan Varank’ın çağrısı karşılıksız kalmadı. 

 

Paylaşıma olumlu yanıtlar gecikmezken, “Babam o saatte yollamaz. Bir yol varsa gelmek isteriz ama..” cevabı üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmi Twitter hesabı devreye girdi. 

 

Resmi hesaptan “Merhaba, telefon numaranızı DM üzerinden alabilir miyiz?” sorusu geldi. Mesajı yazan genç kızın babasından izin alınarak, sahur davetine katıldığı öğrenildi. 

 

Sahura davet edilen gençler, iki saat gibi kısa bir süre içerisinde Bakan Varank ile Atatürk Orman Çiftliği’ndeki bir kokoreççide buluştu. Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan gençler, Varank’a teşekkür ederek, karşılaştıkları sorunları anlattı. 

Kaynak: (internethaber) - internethaber.com Editör:
Etiketler: Bakan, Varank, gençlerin, sahur, davetini, kırmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı