Haber
22 Ekim 2019 - Salı 15:09
 
Ahmet Davutoğlu'na büyük şok! Belediye mühürledi
Bahçelievler Belediyesi, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni kuracağı partinin merkezi olmasını planladığı İstanbul'daki binayı mühürledi. Davutoğlu şimdi parti merkezi için yeni bina arıyor.
SİYASET Haberi
Ahmet Davutoğlu'na büyük şok! Belediye mühürledi

AK Parti'den ayrılarak parti kurma çalışmalarına hız veren eski başbakan Ahmet Davutoğlu'na AK Partili Bahçelievler Belediyesi'nden mühür engeli geldi. Davutoğlu'nun İstanbul İl Başkanlığı binası olarak kullanmayı planladığı Bahçelievler'de yer alan bina belediye tarafından izinsiz çalışma olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

 

AK Parti'den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'daki çalışmalar için Bahçelievler'de E-5 üzerindeki Kadir Has AVM'nin bulunduğu binada bir ofis katı kiralamak üzere masaya oturdu. Yeni kurulacak partinin İstanbul il başkanlığı olması planlanan ofisin bulunduğu bina daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanılıyordu.

 

Bin 700 metrekarelik alana sahip olan ofis, partinin önemli merkezlerinden biri olacaktı. Partinin adının belirlenmesinin ardından Kasım ayında tabela asılması planlanan binada geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Binada mal sahibi tarafından başlatılan 4 katta süren tadilat ve mimari tasarım çalışmaları izinsiz olduğu gerekçesi ile 15 Ekim tarihinde AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından durduruldu.

 

Tadilat yapılan 4 kattan birinde de Davutoğlu'nun yeni partisinin İstanbul'daki ofisi bulunuyordu. AVM ve iş merkezi olarak faaliyette olan binanın imar barışından da yararlandığı yasal olarak hiçbir engelinin bulunmadığı öğrenildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Davutoğlu'na, büyük, şok!, Belediye, mühürledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı