Haber
22 Ekim 2019 - Salı 09:04
 
Abdullah Gül harekete geçti! İki eski bakana yakın temas
Parti kurma hazırlıklarına başlayan eski bakan Ali Babacan'a, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den destek geldi. Gül, yeni partide yer almaları için kendisine yakın eski bakanlar Nimet Baş ve Aliye İslam Kavafoğlu ile temas sağladığı iddia edildi.
SİYASET Haberi
Abdullah Gül harekete geçti! İki eski bakana yakın temas

Ankara kulislerinde konuşulan bilgiye göre, AK Parti hükümetlerinde bakanlık yapan Beşir Atalay, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün'ün Ali Babacan'ın oluşumunda yer alacağı ifade edilirken, Abdullah Gül'ün de hem AK Parti'de aktif siyaset yaptığı dönemden hem de Cumhurbaşkanlığı döneminden kendisine yakınlığı bulunan bazı eski bakanlarla temas halinde olduğu öğrenildi.

 

GÜL, İKİ ESKİ BAKANLARLA TEMAS HALİNDE

 

Ali Babacan'a yakın bir kaynağa dayandırılan iddiaya göre  AK Parti iktidarının ilk Milli Eğitim Bakanı olan Erkan Mumcu'ya teklif götürülmesine izin vermeyen Gül'ün, AK Parti iktidarında Milli Eğitim Bakanlığı yapan bir başka isim olan Nimet Baş ile (Çubukçu) temas halinde olduğu belirtildi. Gül'ün temasta olduğu bir diğer ismin, eski Devlet Bakanı Aliye İslam Kavafoğlu olduğu iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Abdullah, Gül, harekete, geçti!, İki, eski, bakana, yakın, temas,
Yorumlar
Haber Yazılımı