12 üniversitenin fakülte ve enstitülerine değişim kararı!
Haber
21 Mayıs 2021 - Cuma 09:00
 
12 üniversitenin fakülte ve enstitülerine değişim kararı!
Cumhurbaşkanı Kararı bazı fakülte, enstitü ve yüksekokullar kapatılırken, bazı fakültelerin adları değiştirildi ve yeni fakülte ile enstitüler kuruldu. 8 fakülte, 2 enstitü kurulurken, 5 üniversitede bazı bölümleri kapatıldı.
EĞİTİM Haberi
12 üniversitenin fakülte ve enstitülerine değişim kararı!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla alınan karar Resmi Gazetede yayımlandı.

Buna öre, Nişantaşı Üniversitesinde Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi, İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesinde Spor Bilimleri Fakültesi, Ege Üniversitesinde Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi, Trabzon Üniversitesinde Kuran-ı Kerim Araştırmaları ve Kıraat İlmi Enstitüsü, Gümüşhane Üniversitesinde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Avrasya Üniversitesinde İletişim Fakültesi, Dicle Üniversitesinde Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Afyon Kocatepe Üniversitesinde Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Amasya Üniversitesinde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi kuruldu.

Ege Üniversitesinde İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, Gümüşhane Üniversitesinde Sosyal Bilimler ile Fen Bilimleri enstitüleri, Afyon Kocatepe Üniversitesinde Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Amasya Üniversitesinde Teknoloji Fakültesi kapatıldı.

Öte yandan Resmi Gazetede yayımlanan karara göre üç üniversitede isim değişikliğine gidilen fakülteler şöyle oldu: Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin adı İslami İlimler Fakültesi, İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin ismi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İstanbul Kent Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin adı İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak değiştirildi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 12, üniversitenin, fakülte, ve, enstitülerine, değişim, kararı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı